Výcvik jezdců na našich koních

    

Procházka s vodičem - na koně si tímto způsobem může sednout opravdu kdokoli. Od dvouletého dítěte po seniora. Není se čeho bát. Na koně pohodlně nasednete z vyvýšeného místa, takže žádné strachy, jak byste se na koně vyškrábali. :) Nejdřív Vám vysvětlím, jak se na koni usadit, aby se Vám jelo pohodlně a pak hurá na příjemnou procházku do krásné přírody. Takto strávený čas si všichni velmi chválí jako báječnou relaxaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Výcvik začátečníka na lonži - koně ovládá cvičitel, vede ho na lonži na velkém kruhu, kůň by měl být klidný a plně respektovat povely cvičitele. Vy se pak tedy můžete plně soustředit na správný sed. S dětmi se tímto způsobem dá začít cca v šesti letech, záleží na každém jedinci (Dítě by mělo umět a chápat pravá/levá, dopředu/dozadu, předklonit/zaklonit).

 

Výcvik pokročilého jezdce - za pokročilého jezdce se dá považovat ten, kdo zvládá koně vodit samostatně v kroku klusu i cvalu. V hodinách se pak věnujeme hlavně vedení koně na otěži s měkkou pružnou rukou, zlepšování sedových pomůcek, vnímání reakcí koně na pobídky, atd. atd.

 

 

Vyjížďka do přírody - I já si osedlám koníka a pojedeme mezi louky lesy a pole, klusat i cválat. :) Na takovou vyjížďku ale beru jen ty, o kterých už vím, jak na tom jezdecky jsou a myslím si, že jsou schopni to zvládnout.

 

 

Skoková hodina - Pro ty, kdo mají sportovní ambice, nabízím výcvik nejdříve na kavaletách, pak malých skocích a postupně pracujeme na vedení koně mezi skoky se současných zvyšováním překážek.